Aktualności

Ekofaktury – koniec problemów z Urzędem Skarbowym 6 kwietnia 2011


Z przyjemnością informujemy, że 6 kwietnia br. Ministerstwo Finansów wydało oficjalnie oświadczenie informujące, że elektroniczne obrazy faktur (tzw. ekofaktury) przesyłane na adres e-mail odbiorcy będą honorowane przez Urzędy Skarbowe. W związku z powyższym stanowią one dokument potwierdzający poniesienie wydatku z tytułu „ulgi internetowej”.

Zobacz oficjalny komunikat Ministerstwa Finansów

Ekologiczna faktura

Ekofaktura to po prostu faktura za usługi w formie elektronicznej, dostarczana za pośrednictwem poczty e-mail. Projekt ten ma na celu z jednej strony propagowanie świadomości ekologicznej i ograniczanie zużycia papieru, z drugiej zaś – umożliwia łatwy, szybki i wygodny dostęp do rachunków. Na dodatek taka forma otrzymywania faktur jest całkowicie bezpłatna oraz nie ma tu ograniczenia wyboru tylko jednej formy, tak jak w przypadku e-faktury i w każdej chwili można poprosić o przesłanie dokumentów w formie papierowej.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem ekofaktury zamiast faktury papierowej prosimy o wysłanie e-maila na adres: ekofaktura@blue-net.com.pl – o treści ekofaktura, dane adresowe i adres Państwa e-maila. Poniżej przykładowa treść e-maila:

Jan Nowak
ul. Nieistniejąca 1/2
20-000 Lublin
ekofaktura
adres.email@xxx.yyy

Korzyści z ekofaktury to:

  1. terminowość – faktura przychodzi na e-maila w przeciągu 2 dni roboczych po wystawieniu, nie trzeba czekać na listonosza i denerwować się opóźnieniami poczty
  2. bezpieczeństwo przechowywania – nie ma ryzyka zgubienia czy przypadkowego zniszczenia faktury, wszystkie dokumenty są gromadzone w jednym bezpiecznym miejscu
  3. dbałość o środowisko – mniej zużytego papieru to mniej ściętych drzew

Jeśli zależy Ci na środowisku – nie zwlekaj. Dołącz do programu ekofaktury!

Zainteresowała Cię oferta firmy BlueNet w Lublinie?